Studenti 3. godine posjetili VE Danilo

U okviru kolegija Vjetroelektrane Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku, studenti treće godine su 30. siječnja 2024. godine posjetili Vjetroelektranu Danilo (TS 30/110 kV Velika Glava).

Voditelj službe upravljanja i održavanja VE Danilo gospodin Josip Živković, dipl. ing. je studentima prikazao i detaljno objasnio sve sustave u TS 110/30 kV (srednjenaponske kabele i postrojenje, sekundarne sustave za zaštitu nadzor, upravljanje i mjerenje, visokonaponsko postrojenje) te rad vjetroagregata. Studenti su pokazali iznimno zanimanje tijekom posjeta te postavili brojna pitanja na koje su dobili kompetentne odgovore.

U ime studenata zahvaljujemo našem domaćinu gospodinu Josipu Živkoviću, dipl. ing. na gostoprimstvu, stručnim i zanimljivim objašnjenjima te uloženom trudu i vremenu.

Autor: Ana Fadljević