Poziv na radionicu vezanu uz budući...

Konzorcij projekta ADRION TRAINEE poziva sve studente na Radionicu o obnovljivim izvorima energije koja će se održati od 4. listopada 2023. do 6. listopada 2023. godine na našem Studiju. Radionica će jednim dijelom biti vezana uz postojeće kolegije Vještine PLC i Solarne elektrane te njihove uvodne teme, a 6. listopada 2023. godine bit će organizirano i dodatno predavanje vezano uz planiranje investicija u obnovljive izvore primjenom procedura matematičkog programiranja.

Trening je osmišljen kao dio aktivnosti projekta ADRION TRAINEE sufinanciranog iz Europskog fonda za regionalni razvoj kroz INTERREG V-B Jadransko-jonski program transnacionalne suradnje (Interreg Adrion). Projektom je osmišljen združeni diplomski studij u području obnovljivih izvora energije i u njemu je kao partner sudjelovao Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu zajedno s još 7 fakulteta odnosno sveučilišta i 3 poduzeća iz jadransko-jonske regije.

Osim za studente, trening je otvoren i za sudionike iz javne uprave i poduzetništva, za tehničke eksperte i sve druge zainteresirane za tematiku. Teme na treningu poslužit će za uvid u teme i predmete budućeg združenog diplomskog studija ADRION TRAINEE koji bi trebao krenuti s radom u akademskoj godini 2024/2025. Na radionici će biti moguće dobiti i informacije o tom studiju. Svi sudionici radionice dobit će elektroničku potvrdu o sudjelovanju na engleskom jeziku.

Program radionice:

• Srijeda 4. listopada 2023. godine, 11-15 sati, LAB-RAČ: Osnovni pojmovi iz procesne automatizacije i programirljivih logičkih kontrolera (u sklopu kolegija Vještine PLC)
  • Srijeda 4. listopada 2023. godine, 15-19 sati, LAB-O: Uvodne informacije o solarnoj energiji (u sklopu kolegija Solarne elektrane)
  • Četvrtak 5. listopada 2023. godine, 8-12 sati, LAB-O: Modeliranje sunčeva ozračenja (u sklopu kolegija Solarne elektrane)
  • Petak, 6. listopada 2023. godine, 13-15 sati, Velika dvorana: Optimizacija investicije i raspored rada sustava s obnovljivim izvorima energije
Autor: Ana Fadljević