Sunčani kalkulator

U sklopu projekta "METAR do bolje klime" nedavno je predstavljen Sunčani kalkulator koji je razvio Luka Budin, student prve generacije studija u Šibeniku, a sada student doktorskog studija na FER-u, pod mentorstvom prof. dr. sc. Marka Delimara (voditelja studija u Šibeniku).

Sunčani kalkulator namijenjen je korisnicima bez velikog iskustva u znanju sunčanih tehnologija, a koji žele donijeti odluku o investiciji u fotonaponske sustave na vlastitom krovištu te korisniku predlaže odgovarajuću veličinu panela, investiciju i period povrata te uštede na mjesečnoj i godišnjoj razini. Kalkulator je dio smjernice kojom se građane poziva na aktivno uključivanje u proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora.

Projekt "METAR do bolje klime" detaljno je predstavljen u novom broju časopisa BUG.