Istraživačka grupa sa Sveučilišta Stanford u Kaliforniji (SAD) nedavno je objavila studiju o znanstvenoj citiranosti koja rangira oko 160 000 najcitiranijih svjetskih znanstvenika u svim disciplinama. Rad je u cijelosti dostupan ovdje. Studija je objavila dvije liste, listu najutjecajnijih znanstvenika za cjelokupnu znanstvenu karijeru i listu najutjecajnijih znanstvenika za 2019. godinu.

Među najutjecajnijim znanstvenicima na svijetu u području "Energy", nalaze se dva nastavnika Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku. Prof. dr. sc. Neven Duić s Fakulteta strojarstva i brodogradnje uvršten je na obje liste, dok je izv. prof. dr. sc. Hrvoje Pandžić s Fakulteta elektrotehnike i računarstva uvršten u listu najutjecajnijih znanstvenika za 2019. godinu.

Na listi najcitiranijih znanstvenika na svijetu, u svim disciplinama, nalazi se ukupno 47 hrvatskih znanstvenika. Studija je koristila podatke iz Scopus baze koja mjeri utjecaj znanstvenika do kraja 2019. godine. Studija koja klasificira znanstvenike u 22 polja i 176 grana analizirala je citate u periodu od 1996. do 2019. godine i temeljena je na složenom modelu koji koristi šest standardiziranih metrika znanstvene produktivnosti.