Studij privlačan i mladima, ali i...

Šibenski studij privlačan je i zbog objektivne potrebe za kadrovima koji će raspolagati znanjima s područja energetike. Fakulteti koji pripadaju tehničkom području općenito imaju izvrsnu suradnju s privredom jer tu tradiciju njeguju već desetljećima. “U posljednje vrijeme s našim partnerima iz gospodarstva zajednički provodimo čak i europske istraživačke projekte, čime se jasno vidi da je privreda prepoznala korist našega istraživačkom rada. Sve to utječe i na zapošljivost studenata koji završe naše fakultete. Dodatno, privreda prepoznaje kvalitetu znanja i vještina studenata koji diplomiraju na FER-u i FSB-u pa je i to dodatni razlog zbog kojega naša diploma ima određenu ‘težinu’, koja budućim poslodavcima olakšava izbor najboljih kandidata za zaposlenje. Na koji su način naši studenti stekli takva kvalitetna znanja i vještine? Pa upravo kroz našu infrastrukturu, laboratorije, ali prije svega zbog toga što imamo vrlo kvalitetne predavače/nastavnike”, napominje Grgić.

Upravo će to, nastavlja, Šibenik dobiti novim Studijem energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora – najbolju infrastrukturu/laboratorije i prostor osigurat će Grad Šibenik, dok će upravo nastavnici dvaju fakulteta, FER-a i FSB-a predavati skorašnjim prvim brucošima Studija u Šibeniku. “Nadamo se da će potencijal u prvim mladim prvostupnicima inženjerima, koji će za tri ili četiri godine završiti Studij u Šibeniku, prepoznati i privreda koja djeluje u gradu Šibeniku odnosno u Šibensko-kninskoj županiji”, zaključuje dekan.

Autor: Vlatka Paunović