FSB dodjeljuje 5 stipendija...

Sveučilište u Zagrebu Fakultet strojarstva i brodogradnje dodjeljuje 5 stipendija maturantima za Studij energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku!

Ovaj trogodišnji sveučilišni prijediplomski studij pruža specifične kvalifikacije i znanja iz energetike, elektrotehnike i strojarstva, na podlogama iz prirodoslovlja i proširenim znanjima iz zaštite okoliša, utjecaja na klimu te ekonomskih i pravnih aspekta modernih energetskih tehnologija.

Studij se izvodi u Šibeniku, u novouređenom prostoru s vrhunskom opremom kojeg je za potrebe studija pripremio Grad Šibenik. Osobe s kompetencijama koje se stječu završetkom ovog Studija izuzetno su tražene na tržištu rada. Nakon završetka ovog studija, prvostupnici inženjeri mogu se zaposliti na brojnim poslovima povezanim s održivom odnosno "zelenom" energetikom, pri čemu treba znati da se trenutno u skladu s #NextGenerationEU i #EUGreenDeal, u cijeloj Europi otvara izuzetno veliki broj inovativnih i dobro plaćenih radnih mjesta (projektiranje i programiranje solarnih elektrana, vjetroelektrana, rješavanje problema skladištenja energije i slično).

Prednosti odabira ovog studija:

• diploma Sveučilišta u Zagrebu, te mogućnost nastavka studija na Fakultetu elektrotehnike i računarstva (FER) i Fakultetu strojarstva i brodogradnje (FSB)
  • mogućnost zapošljavanja na velikom broju inovativnih i dobro plaćenih radnih mjesta
  • manje grupe studenata, personalizirani pristup profesora studentima/cama i fleksibilni dogovor oko termina
  • visoka prolaznost
  • pristupačne cijene studentskog doma Palacin i nova menza
  • preporuke profesora poslodavcima za polaznike/ce Studija.

Energetska učinkovitost i obnovljivi izvori jedinstven je studijski program Sveučilišta u Zagrebu koji administrativno vodi Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER), a zajedničkim snagama izvode FER i FSB.

Više informacija o studiju možete pronaći ovdje, a FSB-ov pravilnik o dodjeli stipendija možete pronaći ovdje. Uskoro će biti objavljen natječaj za stipendije i kriteriji za utvrđivanje liste kandidata za dodjelu stipendija.

Ukupan iznos individualne stipendije je 2000 EUR, tj. 200 EUR mjesečno. Stipendija se isplaćuje tijekom 10 mjeseci, za vrijeme trajanja prve akademske godine, u periodu od rujna do lipnja.

Autor: Ana Fadljević