Studij Energetske učinkovitosti i...

Profesori Fakulteta strojarstva i brodogradnje posjetili su krajem travnja Gimnaziju Jurja Barakovića gdje su ih sa zanimanjem dočekali učenici različitih zadarskih srednjih škola. Tijekom cjelodnevnog druženja u predvorju škole ekipa s FSB-a upoznala je učenike s čime se bave moderni inženjeri, a od svojih kolega studenata i doktoranada iz Zadra, čuli su kako je studirati na FSB-u i živjeti u Zagrebu, ali i u Šibeniku na studiju Energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora.

Studij Energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora, koji FSB provodi s FER-om u Šibeniku, prezentirao je prof. dr. sc. Neven Duić, dok je izv. prof. dr. sc. Stanko Škec predstavio studije FSB-a.

Učenici su imali priliku vidjeti kako se VR tehnologija koristi u strojarstvu, čemu služi simulator valova u brodogradnji, kakve letjelice izrađuju budući inženjeri zrakoplovstva. Upoznali su robota penjača razvijenog na Fakultetu, vozili mobilnog robota i dron te naučili kako oni rade te na kojim principima se pišu algoritmi. Poseban interes privukla je formula te priča studenata članova FSB Racing teama koji svake godine izrađuju sve bolji i kompleksniji bolid te ostvaruju uspjehe na Formula student natjecanjima.

Posebno nam je drago što smo imali priliku zainteresirati za znanost i inženjerstvo i malene vrtićarce koji su posjetili školu.

Maturantima želimo puno sreće i lakoće u izbor studija i svog budućeg zanimanja! Vidimo se u Šibeniku.