Posjet veleposlanika Kraljevine...

U utorak, 30. travnja 2019. godine, Studij energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku posjetio je veleposlanik Kraljevine Danske, Nj. E. g. Christian Thorning. Nakon obilaska studija, točno u podne obratio se studentima i medijima vrlo srdačnim i ohrabrujućim riječima. Studentima je čestitao što su za svoj studij izabrali područje koje je od izuzetnog značaja za kvalitetniji život na Zemlji, poručio im je da "studiraju budućnost" te da je njihova struka izuzetno tražena u cijelom svijetu. Govorio je i o Danskim planovima i motivaciji za povećanjem proizvodnje energije iz obnovljivih izvora te potpunom ukidanju proizvodnje energije iz fosilnih goriva u bliskoj budućnosti. Studente je pozdravio i gradonačelnik Grada Šibenika g. Željko Burić te im prenio planove Grada Šibenika za poboljšanje studentskog života i izgradnju studentske infrastrukture u gradu.

Danska je jedna od vodećih zemalja u svijetu u udjelu obnovljivih izvora u proizvodnji energije, pogotovu u udjelu proizvodnje električne energije iz vjetra.

Više o ovom događaju pročitajte na Šibenskom portalu, a nekoliko slika pogledajte na stranicama Grada Šibenika.

Autor: Marko Delimar